Xiaomi Redmi Note 10 Modelinde MediaTek İşlemci Kullanılabilir!

redmi note 9

Xiaomi Redmi Note 10 Modelinde MediaTek İşlemci Kullanılabilir!

Bildiğiniz gibi Redmi markası bir süredir Xiaomi’nin alt markalarından biri haline getirildi. Bu tarafta biraz daha fiyat odaklı cihazlar görüyoruz. Aslında Xiaomi’nin en çok satan serilerinden biri olan Note serisi bu markanın içerisinde kaldı ve satışlarına tam gaz devam ediyor. Hatırlarsınız Redmi Note 8 Pro modelinde MediaTek markalı bir işlemci kullanılmıştı, açıkçası performansı bizleri şaşırtacak düzeyde başarılıydı. Şimdi ise bunun devamı gelecekmiş gibi görünüyor!

MediaTek Dimensity 820 5G SOC

Xiaomi Redmi Note 10 Mediatek islemci

Ai-Benchmark adlı yazılımın web sitesinde güncellenen tabloya göre Redmi Note 10 modelinde Dimensity 820 5G model SOC kullanılacak. Fakat buradaki şaşırtıcı olan kısım ise Redmi Note serisi gibi orta seriye hitap eden bir serinin işlemcisinin bu listede ikinci sıraya yerleşebilmesi. Zaten listenin ilk sırasında Vivo iQOO Z1 model cihaz Dimensity 1000+ model SOC ile bulunmakta. Açıkçası orta seviyedeki bir telefonun amiral gemilerinden daha iyi bir işlemci gücü sunacak olması gerçekten şaşırtıcı olacaktır.

Uzun süredir kullanıcılar tarafında MediaTek markasına karşı büyük ön yargılar bulunmaktaydı. Tabii bunun haklı tarafları yok değil. Fakat günümüzde Mediatek büyük yatırımlar yaparak bu algıyı yıkmak istiyormuş gibi görünüyor. Eğer bu işlemciler iyi bir termal başarım sunarsalar Mediatek için büyük bir avantaj sağlayabilirler!

İle paylaş:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.