Xiaomi, Hareketli Kamera Patentini Aldı!

Xiaomi Hareketli Kamera

Xiaomi Yine Farklı Patentlerle Karşımıza Çıkıyor!

Xiaomi markası oldukça ilginç patentlere sahip bir marka oldu. Geçtiğimiz aylarda yine ilginç bir patentlerini sizlerle paylaşmıştık. O patentte çift ekranlı fakat tek kameralı bir tasarım görmüştük. Şimdi patent ise tamamıyla kameralarla alakalı oluyor. Hareketli bir arka kamera kurulumu görüyoruz bu patentte, fakat günümüzde pek kullanılacakmış gibi görünmüyor.

Xiaomi Hareketli Kamera Parent

Bu patente baktığımız zaman ilk bakışta anlamsız bir yapı görüyoruz. Fakat ikinci aşamaya geçildiği zaman ilginç bir teknoloji ortaya çıkıyor. Kamera lenslerinin diğer yönlere doğru hareket ettiğini görüyoruz. Bu teknolojinin günümüzde kullanılması pek mantıklı olmayacakmış gibi görünüyor, hatta hiç kullanılmayacak bile olabilir. Bu kurulumun ise daha çok zoom yapmak gibi işlemlerde kullanılacağı tahmin ediliyor.

Diğer yönden bakacak olursak lenslerin dışa doğru açılması aslında geniş açılı görüntüleme imkanı sunabilir. Gerekli yazılım teknolojisiyle birlikte kullanıldığı zaman geniş açı lensler kullanmaya gerek kalmayabilir, bu tarz gelişimleri ise anca zamanla görebileceğiz.

İle paylaş:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.