Windows 10 Güncellemesi Sürücü Sorunlarını Düzeltecek Update Geliyor !!

Windows 10 sürücü

Büyük Windows 10 güncellemesi ile kullanıcıların yaşadıkları sürücü sorunlarının önüne geçilecek.

Microsoft, 2021 yılı sonunda sunacağı büyük Windows 10 güncellemesi ile üçüncü taraf sürücü sorunları için sonunda bir çözüm getirecek. Buna göre, üçüncü taraf sürücüler artık sabit diskinizde izole edilmiş bir klasörde tutulacak.

Bildiğiniz üzere sürücüleri güncel tutmak, iyi çalışan bir bilgisayar için çok önemli. Öte yandan, yanlış sürücünün yüklenmesi veya sorunlu bir sürücüyü bilgisayarınıza yüklemek sistem çökmeleri ve düşük performans sorunları ile oldukça can sıkıcı olabilir.

Mevcut durumda tüm sürücüler, System32 klasöründe bulunan DriverStore’da tutuluyor. Bunun karıştırılmaması gereken kritik bir klasör olduğunun ve bu nedenle üçüncü taraf sürücülerin depolanmasının sorun olabileceğinin altını çizelim.

Windows Latest’ın haberine göre, yaklaşan Windows 10 21H2 Sun Valley güncellemesi ile üçüncü taraf sürücüler bunun yerine System32’den bir OEMDRIVERS klasörüne taşınacak gibi görünüyor ve bu değişiklik Windows 10 21H2’nin erken önizleme sürümlerinde karşımıza çıkıyor.

Bu anlamda sürücüler kritik System32 klasöründen uzak tutularak kullanıcıların bilgisayarlarının güvenliğinin büyük ölçüde iyileştirilmesi sağlanacak. Ek olarak, System32 klasörünün şişirilmesini önlediği için, sürücülerini düzenli olarak yükselten kullanıcılar için de bazı performans avantajları olabilecek. Sorunlu sürücüler önemli dosyalardan izole edileceğinden, daha kararlı bir sistem mümkün olabilir.

Microsoft, Mart ayı ortasında ise yazıcı kaynaklı Windows 10 çökme sorunu için bir güncelleme yayınlamıştı.

İle paylaş:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.