Wifinizi hacklerlerden Beleşcilerden koruyun 2018

Wifi Sifre Kırma Engelleme Resimli Anlatım

Wifi Sifre Kırma Engelleme Resimli Anlatım olarak sizinle paylaşıp modem koruma programına gerek kalmadan wifi güvenliği nasıl sağlanır sizinle görsel olarak paylaşacağız.

Son zamanların en sıkıntı konularından biri olan wifi şifre kırılmasıyla alakalı olarak bir çok kullanıcının başı dertte. Konu ile ilgili o kadar makale hazırlandı ki kullanıcılar aynı işlemleri yapmalarına rağmen problemler hala daha devam etmektedir. Kablosuz ağ şifremi kırdılar, modem şifremi kırıyorlar, wireless şifremi kırıyorlar gibi sorunlarınız için bir çok çözüm makalesi bulunmaktadır. Lakin bu işlemlerin tamamı uzun ve yapılması oldukça zor adımlardır. Ve haricinde yapılan işlemler sonrasında da kırılmalar hala daha devam etmektedir.

Wifi Sifre Kırma Engelleme Resimli Anlatım

Wifi şifre kırılmasıyla alakalı olarak sizler için hazırlamış olduğumuz bu makalemizde yapacağınız işlemler sonrasında artık sorun kalmayacak ve problemleriniz ortadan kalkacaktır. Yalnız arkadaşlar şöyle bir durum söz konusu bizler bu makalemizde Huwai  modeminin arayüzünden öne çıkarak işlemleri hazırlamış bulunmaktayız. Diğer ürünler içinde nasıl yapılandırılacağını sizlerle paylaşımını sağlayacağız.

 

Wifi Sifre Kırma Engelleme Resimli Anlatım

Wifi şifre kırılmasıyla alakalı olarak sizler için hazırlamış olduğumuz bu makalemizde yapacağınız işlemler sonrasında artık sorun kalmayacak ve problemleriniz ortadan kalkacaktır. Yalnız arkadaşlar şöyle bir durum söz konusu bizler bu makalemizde TP LİNK modeminin arayüzünden öne çıkarak işlemleri hazırlamış bulunmaktayız. Diğer ürünler içinde nasıl yapılandırılacağını sizlerle paylaşımını sağlayacağız.

Wifi Sifre Kırma Engelleme Resimli Anlatım 1

Modem şifre kırma engelleme

Arkadaşlar modem şifre kırma engelleme işlemlerimiz ile alakalı olarak öncelikle bilgisayar bağlantısından boş bir İnternet sayfası açıp adres satırı kısmını temizliyoruz.

 • Arama satırı bölümüne modeminizin IP adresini bu alana girişini gerçekleştiriyoruz.
 • Bizim sağlayacağımız yani Tp link arayüz bilgilendirmesi 192.168.1.1 olacağından dolayı bu Ip adresini yazdıktan sonra Enter’a tıklıyoruz.
 • Sizin modeminizin Ip adresi 192.168.2.1 olarak ise o şekilde girişini sağlayabilirsiniz.

Wifi Sifre Kırma Engelleme Resimli Anlatım 2

Wifi şifre kırma engelleme

wifi şifre kırma engelleme ile ilgili karşınıza gelecek olan ekranda modemin arayüzüne giriş işlemi için bir sayfa açılacaktır. Açılan bu sayfa da sizlerin modemi hangi standart değerler ile giriş yapılıyorsa. Onunla giriş yapıyorsunuz.

 • Kullanıcı adı: admin
 • Parola: admin
 • Bazı modemlerde ”’ttnet” olarak ya da ”1234” olarak giriş sağlayabiliyorsunuz.
 • Vodafone modeminde ”vodafone ve vodafone” superonline modemlerinden ”superonlineve superonline” olarak girişini gerçekleştirip ”Oturum aç” diyebilirsiniz.

Wifi Sifre Kırma Engelleme Resimli Anlatım 3

modem koruma programı

Yaptığımız işlemler sonrasında modemin arayüzüne giriş sağlayacaksınız. Modem koruma programı ile ilgili herhangi bir uygulama yok arkadaşlar. Ama şunu belirtmek istiyorum ki bu yaptığınız işlem sonrasında artık hiç bir kimse wifi şifrenizi kıramayacaktır.

 • Modeminizin arayüzüne giriş işlemi gerçekleştirdikten sonra sol tarafta yer almakta olan,
 • Kablosuz” alanına tıkladıktan sonra,
 • Hemen altında ”WPS Ayarları” olacaktır. Bu alana giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.

Wifi Sifre Kırma Engelleme Resimli Anlatım 4

 

wifi şifremi kırıyolar

Kullanıcılarımız için derlemiş olduğumuz bu makalemizde gelecek olan ekran bilgilendirmesinde bulunan,

 • WPS: Alanı ”Devre Dışı” yaptığınız taktirde artık hiç kimse wifi şifrenizi kıramayacaktır.
 • Arkadaşlar wifi şifremi kırıyolar adı altında yazılmış olan binlerce makale bulunmaktadır. Lakin yapacağınız bu işlem sonrasında wifi şifrenizi kesinlikle hiç kimse kıramayacaktır.
 • Artık kablosuz şifre kırılmasına son vermiş bulunmaktayız.

Kullandığınız modemleri yorum kısmına yazmanız halinde o değerlerinde nerelere ait olduğunu gösterimini sağlayabileceğiz. Lakin tüm modemlerin arayüzleri için yapılacak olan adımlarımız siz değerli okurlarımız için sağlayacağız.

 

İle paylaş:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.