Vestel Venüs V3 5040 IMEI Onarımı – IMEI Repair

Vestel Venüs V3 5040 modeli telefonun IMEI numarası bozulduğunda veya silindiğinde yeniden onarım yapılması mümkündür. IMEI nuamarası bozulduğunda veya silindiğinde telefon kayıt dışı gözükür ve arama yapamazsınız.

Hernangi bir numarayı aramaya çalıştığınızda “Ağda kayıtlı değil” uyarısı alırsınız. Ağa ulaşamadığı için internete de giremezsiniz. Telefonu tekrar kullanabilmek için telefona ağda kayıtlı orijinal bir imei yazmalısınız.

Vesnüs V3 5040 ile IMEI sorunu yaşıyorsanız anlatacğımız işlem ile sorunu giderebilirsiniz.  IMEI onarımı için Write Dual IMEI isimli bir program kullanacağız. Programı aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

1: Write Dual IMEI

Dosyayı indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

İşlemleri sırasıyla yapın.

1: Telefonun arama ekranını açıp. #*20081111# kodunu girin.

2: Test switch sekmesini açıp ON seçeneğine dokunun.

3: Telefonu USB kablosuyla bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklendiğinden emin olun.

5: İndirdiğiniz Write Dual IMEI programını açın. Sürücüler başarıyla yüklenmişse COM kutucuğunda bağlanılan port numarası gözükür. COM kutucuğu boşsa telefon ile bağlantı kurulmamış demektir. Aygıt Yöneticisinden sürücülerin yüklenip yüklenmediğini kontrol edin.

vestel 5040 imei repair6: IMEI1 ve IMEI2 kutucuklarına imei nuamaralarını yazın. Telefonunuz tek hatlı ise aynı imei numarasını her iki kutucuğa yazabilirsiniz.

7: Yazma işlemini başlatmak için Start butonuna dokunun.

Yazma işlemi bittiğinde telefonu yeniden başlatın. IMEI nuamrasının doğru şekilde yazıldığından emin olmak için telefona *#06# kodunu girip kontrol edebilirsiniz.

 

Önemli Not: İletişim araçlarının IMEI numaralarnı değiştirmek suçtur. Lütfen orijinal imei numaralarını kullanın.

İle paylaş:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.