Samsung FRP Konusunda Herşey Tüm Versiyonlar ve yöntemleri

Samsung FRP Konusunda Herşey Tüm Versiyonlar.

Merhaba arkadaşlar Android 5.1.1 sürümünden sonra tüm android cihazlara güvenlik önlemi olarak (FRP) google account güvenliğini devreye soktu. 

Her firmanın ve markanın değişik yöntemler ile bu güvenliği açma şekilleri vardır. Bizde bu konumuzda sadece Samsung markalı cihazları ilgilendiren ve 5
1.1 sürümünden başlayarak Android 8.0 sürümüne kadar olan versiyonların FRP kilidi nasıl açılır onu anlatacağım. 

5.1.1 + 6.0.1 + 7.0 + 7.1.1 + 8.0 

Detaylı bir anlatım ile kolayca google account sorunundan kurtulacaksınız. Sizden gelen başka yöntemler varsa konuya ekleme yapmak isterseniz katkıda bulunmak isterseniz konuya mesaj atın ekleme yapılacaktır. 

Samsung Android 5.1.1 sürümü için FRP yöntemleri ; 

1. Yöntem genelde bu sürüm için elimizde bulunan z3x, octoplus, Chimera, eft, uat, umt ve benzeri boxlar ile frp by pass edilebilmektedir. Cihazı download moda alıp ilgili model üzerinden FRP Reset İşlemi yapılmaktadır. İçindeki bilgiler bu yöntem ile silinmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra mutlaka cihaza format atın yoksa hafıza sorunu yaşarsınız. 

2. Yöntem manuel olarak elle kırma yapabilirsiniz. Onun için bilgisayarınıza Samsung programı olan SİDESYNC indirin ve kurun. Telefonu saglam bir usb kablo ile pc’ye bağlayın. Telefonun ekranına Samsung Galaxy App gelecek ona tıklayın ve şifresini bildiğiniz bir Samsung Hesabı ile giriş yapın. Eğer hesabınız yok ise yeni bir hesap alın. Ve es file yazın arama kısmına indirin. Hafıza kartına Google Account Manager ve FRP APK atın. Ve ilk önce Google Account Manager apk kurun.
Sonra FRP APK kurun. 

FRP APK uygulaması açılacak içinden Google Hesap Yöneticisinş bulup seçin.
E posta ve şifre yazan yere tıklayın.
Çıkan ekrandan Create basın.
En sag köşede 3 nokta var oraya basın ve Tarayıcıda aç deyin.
Şimdi bildiğiniz bir Gmail girin şifre girin Oturum aç deyin.
Telefonu yeniden başlatın. Artık frp kalkmış olacak. Cihazın ayarlar kısmına girin ve tüm hesaplarınızdan çıkış yapın. 

3. Yöntem combinasyon dosyası yükleme yaparak açabiliriz. Daha bu sıralamayı çoğaltabiliriz ama 2. Yöntem kesin olarak işe yaratmaktadır. Kombinasyon dosyasını cihazınızın modeline ve bölgesine göre uygun olanı seçip yükleyin. Hiç ellemeden cihazı kapatın ve download moda alın.
Sonra cihazınıza uygun yazılımı bulup yükleyin. 

Yükleme yaparken eğer yazılım tek parça ise sıkıntı yok yükleyin direk. Ama 5 parça ise seçimi yaparken
AP > AP
BL> BL
CP> CP
CSC> HOME CSC
seçerek yükleme yapın. 

Samsung Android 6.0.1 sürümü için FRP yöntemleri ; 

1. Yöntem en çok kullanılan yöntem realterm yöntemi olarak bilinen yöntemdir. Genelde bende bu yöntemi kullanmaktayım. FRP CALL programını indirin ve cihazınıza sim kart takın ve kapatın açın 5 dakika bekleyin. Hay çekiyor ise cihazınız saglam usb kablo ile pc’ye bağlayın. Programda R tuşuna tıklayın ve cihazınıza ait com port seçin.
Aşağıya numara yazın herhangi bir kullandığınız cep numarası olabilir. Make Call tıklayın. Ve arama yapacak hemen ekrandan mesajlar tıklayın ve mesaj yazın www.google.com yazın bildiğiniz bir numaraya gönderin. Ve www.google.com üzerine tıklayın. Ve artık google sayfasındasınız. 

Şimdi google arama yerine Galaxy apps yazın çıkan ilk sayfaya girin ve aşağı doğru bakın. Galaxy app bulun açın deyin ve bildiğiniz Samsung Hesabı girin veya oluşturun. Es file yazın arama kısmına indirin. Hafıza kartına Google Account Manager ve FRP APK atın. Ve ilk önce Google Account Manager apk kurun.
Sonra FRP APK kurun. 

FRP APK uygulaması açılacak içinden Google Hesap Yöneticisinş bulup seçin.
E posta ve şifre yazan yere tıklayın.
Çıkan ekrandan Create basın.
En sag köşede 3 nokta var oraya basın ve Tarayıcıda aç deyin.
Şimdi bildiğiniz bir Gmail girin şifre girin Oturum aç deyin.
Telefonu yeniden başlatın. Artık frp kalkmış olacak. Cihazın ayarlar kısmına girin ve tüm hesaplarınızdan çıkış yapın. 

2. Yöntem gene modelimize uygun olarak combinasyon dosyası indirip frp kırmaktır. Bu yöntem ilk önce kombinasyon dosyasını indirip yükleme yapacağız. Usb hata ayıklama açık ve oem kilidi açılacaktır. 

Ayarlardan sizde kombinasyon dosyasını yükledikten sonra kontrol edebilirsiniz. Ve cihazı kapatın download moda alın. 5 dosyalı yazılımı samfirm Programı veya sammobile sitesinden 5 parçalı rom indirin. Eğer yazılım tek parça ise gene ap veya pda kısmından seçip yükleyin. Ama 5 parçalı yazılımlarda Odin üzerinden hepsini seçin ama csc seçerken HOME CSC dosyasını seçip yükleme yapalım. Frp kalkmış olacaktır. 

Bu sıralamayı çoğaltmak mümkün. Zamanla ekleme yaparız ama 1.yöntem kesin olarak işe yaramaktadır. Eğer işe yaramaz ise 2.Yöntem kullanılabilir.

Samsung Android 7 ve 7.1.1 sürümü için FRP yöntemleri ; 

1. Yöntem benim daha çok kullandığım yöntemdir. Android 7 sürümünden android 6 sürümüne düşürerek kırmak. İlk önce uygun yazılım ile android 6.0.1 sürümüne cihaz çekilir sonra üstte verilen android 6.0.1 frp yöntemi ile kırılır. Bazı cihazlarda android 6.0.1 sürümüne çekince WİFİ ağ ekle kısmından ap ekle tıklayın birşeyler yazın. Ve üzerine basılı tutun sonra paylaşa deyin sizi google tarayıcıya atacak. Oradan da gene yukarıda anlatılan android 6.0.1 için yöntem ile kırabilirsiniz. Android 6.0.1 için Google Account Manager ve FRP APK bunları kullanın. 

2. Yöntem kombinasyon dosyası yükleyerek kırmak. Onuda bir android 6.0.1 sürümünde frp kırma yönteminde anlattım.
O maddeye bakıp yapabilirsiniz. 

3. Yöntem cihaz direk android 7 olarak çıkmış ve 6 sürümü yoksa ne olacak. Onun içinde kombinasyon dosya yöntemi kullanılabilir. Ve aşağıdaki video izlenerek işlem yapılabilinir. Yazılı olarak anlatmak gerekirse ;
Talkback ayarlarına girin.
Talkback ayarlarda en altta yardım ve geri bildirim var ona tıklayın.
Çıkan menüde en üstte arama yerine tıklayın.
Voice yazın ve aramaya basın.
Çıkan YouTube videoyusunu paylaş deyin.
Tarayıcı üzerinden es file explorer’ı indirin.
Kitaplık bölümünden sistem uygulamalarını açıp hesap makinesini açın.
Açılan hesap makinesi kısmına (+30012012732+ yı tuşlayın.
DRParser Mode bölümüne otomotikmen giriyor.
Orada *#0808# yi tuşlayın DM+ACM+ADB yi tıklayın reboot deyin.
Gerisini z3-x ten herhangi bir model seçip reset frp deyin ve işlem tamamdır. veya video altındaki adb zip dosyasını indirin.
buda videosu izleyerek yapabilirsiniz. 


Talkback açılmayan samsung cihazlar için videoyu izleyerek yapabilirsiniz. 


Arkadaşlar samsung telefonlarının snapdragon Qualcom işlemcili cihazlarında yukarıdaki işlemler fayda etmemektedir. Özellikle android 7 sürümünde, onun için Combinasyon dosyası veya uygun android 6 sürümü varsa onu yükleyin. Ve 3. Maddeyi uygulayın. 

Ek olarak z3x ile bazı cihazlara android 7 bile olsa reset frp ufs ile 5 saniyede frp kırılmaktadır.


Gene anroid 7 sürümü için bazı modellerde EMMC FRP YÖNTEMİ vardır. Bu özellik gene Octoplus, EFT Dongle gibi araçlarda mevcuttur.

Diğer bir basit yöntem.

Z3x Box ile yapılmaktadır.

Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra download moda alın ve pc’ye bağlayın z3x üzerinden SM-G920T modelini seçin ve FRP REACT tıklayın.
Cihaz kies modunda kalacaktır.
Hiç ellemeden tekrar aynı işlemi yapın.
Cihaz biraz geç açılır acele etmeyin bekleyin.
Açıldığı zaman mutlaka cihaza format atın yoksa hafıza sorunu yaşarsanız.

Arkadaşlar dediğim gibi bir çok yöntem ve uygulama vardır. Ben genelde bilindik olanları sıraladım. Gene bu konu altından takıldığınız bir yer olursa yardımcı olacağım. Ayrıca yeni çıkan yöntemleri de zamanla konu içine ekleme yapacağım.

Sizinde bildiğiniz yöntemler var ise konu altından yazarak konuya ekleme mi isteyebilirsiniz.

Bu android 8.0 yöntemini @looupss ustamız tavsiye etmiştir. Teşekkürler ustam. Emeğine sağlık. 

Samsung Android 8.0 Sürümü FRP Yöntemleri;
Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra recovery moda alın.
Bölge versiyonu not edin.
Uygun Combination yazılım indirin ve yükleyin.
Hesap makinesini açın.
Orada *#0808# yi tuşlayın. DM+ACM+ADB yi tıklayın. Reboot deyin.
Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra download moda alın ve pc’ye bağlayın.
Sonra cihazın bölgesine uygun yazılımı indirin.
Ama Home CSC olan rom olsun.
Sonra yazılım yükleme yaparken.
Odin programında CSC ye Home CSC seçip yükleyin. Eğer rom tek parça ise gene olur. 

Cihaz açıldığı zaman FRP olmayacak. 

Ayrıca yukarıda ki yöntemler denenmiş ve test edilmiş yöntemlerdir. Bazen android cihazlar herşeyi yaparsanız ama sıkıntı çıkarır bu gibi durumlarda cihazı açık halde 30 dakika kendine bırakın ve işlemleri tekrar yapın. Buda benim tarafımdan denemiş ve test edilip olumlu sonuç aldığım yöntemdir.

Burada yazılardan yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve GSMDAHİSİ.COM sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.

KAYNAK: Ulaşmak için tıklayınız!

İle paylaş:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.