Müjde! Xiaomi telefon fiyatlarını düşürüyor!

Bugün Xiaomi tarafından yapılan bir açıklama mobil pazarda büyük bir deprem yarattı. Zira Xiaomi fiyatları düşüreceğini söyledi. Peki bu nasıl olacka?

Bugün yapılan bir açıklamaya göre Xiaomi amiral gemisi modellerinin fiyatlarını eski haline çevirecek. Peki bu yapılabilir mi? Gelin değerlendirelim…

Akıllı telefon pazarında pandemi sonrasında büyük bir değişim yaşanıyor. Bunu en büyük sebebi ise tedarikçilerde yaşanan aksamalar olarak gösteriliyor. Bu yaşanan aksaklıklar ise fiyatların artmasına sebep oldu. Xiaomi uzun süre boyunca amiral gemisi telefonlarını 1.999 Yuan yani ortalama 285 dolar seviyesinde olduğunu gördük. Donanımların artması ile birlikte Xiaomi amiral gemisi modellerin fiyatları da artmaya başladı. Örneğin Xiaomi Mi 9 2.999 Yuan yani 427 dolar seviyesinden satışa sunuldu.

Bugün Xiaomi yaptığı açıklama ile yeniden 1.999 Yuan seviyesine üst segment modellerin fiyatını çekeceğini duyurdu. Bunu da Ağustos ayı ile birlikte yapacağını duyurdu. Anlaşılan o ki; yeni bir Redmi amiral gemisi ile karşı karşıya kalabiliriz. Zira açıklamalar bu yönde.

Xiaomi Mi Mix 4 2

Yeni telefonun özellikleri ise çok ama çok iddialı. Ekran tarafında 2K çözünürlük ve 120Hz ekran tarama hızı sunulacak. Bununla birlikte işlemci olarak da Snapdragon 865 yonga seti kullanılacak. Pil tarafında 5.000 mAh pil gücü kullanılırken; 100 Watt kablolu ve 40 Watt kablosuz şarj tarafından da yeni telefonun desteklenmesi bekleniyor. Yazılım tarafında ise Android 10 destekli MIUI 12 arayüzü bizlere sunulacak.

Bu özellikleri Xiaomi 1.999 Yuan fiyatla bize sunabilir mi? Evet sunabilir. Peki sonuç ne olur? Sonuç yine karaborsacılara gün doğar. Klasik Çin telefon süreci yeniden başlar.

Editörün Notu:

Sevgili Lei Jun, biz bu hikayeyi daha önce yaşadık be paşam…

İle paylaş:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.