MIUI tarih olabilir! Xiaomi yeni arayüzünü duyurdu!

Çinli Xiaomi, şu sıralar MIUI 12.5 arayüzü üzerinde çalışmalarına hız kazandırmış durumda. Mi 11 için MIUI 12.5’i sunan Xiaomi, bugün ilginç bir duyuru ile karşımıza çıktı. Xiaomi’den gelen haberlere göre; MIUI arayüzü çok yakında tarih olabilir. Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Weibo üzerinden yapılan paylaşıma göre Mi TaleUI adı verilen bir arayüz üzerinde çalışılıyor.

Mi TaleUI arayüzü ilk olarak Xiaomi Mi 11 ailesine gelecek. Buradaki geri bildirimler sonucunda muhtemelen diğer Xiaomi ve Redmi modellerine bu arayüz güncellemesi sunulacak. Xiaomi’nin yeni arayüzü hakkında şimdilik bilinen bir şey yok. Elimizde sadece duyuru görseli var.

Xiaomi’nin MIUI’dan vazgeçmeyeceğini düşünüyoruz. Mi TaleUI arayüz güncellemesinin ne zaman sunulacağı ve hangi modellerin bu arayüze güncelleneceği bilinmiyor.

Tahminlere göre MIUI arayüzünün kullanımı devam edecek. Ancak kullanıcılar isterlerse Mi TaleUI arayüzünü de kullanabilecek. Anlayacağınız bu arayüz bir Launcher gibi de olabilir.

mi taleui 9B7S

Xiaomi’nin bu tip yeni arayüz denemeleri yapması oldukça sevindirici. MIUI arayüzünü sevmeyen birçok Xiaomi ve Redmi kullanıcısının olduğu yadsınamaz bir gerçek. Xiaomi’nin ya MIUI’ı baştan tasarlaması gerekiyor ya da bu tip yepyeni arayüzler üretmesi gerekiyor.

Peki, siz Xiaomi’nin MIUI arayüzünü seviyor musunuz? Yeni arayüz yayınlandığında yüklemeyi düşünüyor musunuz?

İle paylaş:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.