MIUI 13 Sürümünde Olacağı Söylenen 3 Özellik

MIUI 12 için beklenti yavaş yavaş sona erdi. Mi 8 modellerinin de güncelleme almasıyla beraber güncelleme almayan cihaz kalmadı gibi bir şey. Haliyle artık gözler MIUI 13 sürümüne çevrilmiş durumda.

Yeni sürümde neler olacak neler olmayacak soruları da birbiri arkasına gelmeye başladı. Bu sürümde neler geleceği konusunda yeni bilgiler ortaya çıktıkça sizinle paylaşmaya devam ediyoruz. Aslında geliştirici konferansından umutluyduk fakat geliştirici konferansı kapsamında da yeni sürümden söz edilmedi.

Neyse ki yavaş yavaş bilgiler gelmeye başladı. En son geliştiriciler tarafından gelen 3 yeni özellik ortaya çıkarıldı. Bu özellikler neler olacak bakalım.

MIUI 13 ile Masaüstü Modu Gelecek

Yeni sürümün getireceği ilk yeniliğin yeni bir masaüstü modu olacağı söyleniyor. Yeni masaüstü modu sayesinde kullanıcılar akıllı telefonlarını ekranlara bağlayacak ve telefonunu tıpkı bir Windows işletim sistemi dizilimindeki gibi kullanacak.

Birçok Android akıllı telefonda bu şekilde bir sistem var. Xiaomi telefonlarda da yavaş yavaş benzer özellikler geliyor ama detaylı masaüstü modunun MIUI 13 ile yayınlanacağı söyleniyor. Bir USB Type C – HDMI kablosu yardımıyla harici ekrana bağlantı kurulması sayesinde çalışacak olan mod sayesinde, telefonunuzun tüm içeriğini dediğimiz biri Windows benzeri yerleşimi ile görmeniz ve yönetmeniz mümkün olacak.

Aslında MIUI için yarı masaüstü modu olarak söyleyebileceğimiz bir mod var. Ama yine söylediğimiz gibi bu çok gelişmiş bir mod değil. 13 sürümüyle tam anlamıyla bu mod gelmiş olacak.

MIUI 13

MIUI 13 ile Kavisli Kenar Modları Kullanıma Girebilir

Yeni sürümle beraber değişeceği söylenen daha doğrusu telefonlara ekleneceği söylenen bir diğer özellik kenar işlevselliği olacak. Samsung’un akıllı telefonlarında bu yönde bir sistem kullanılıyor. Edge modellerde kavisli kenarlar telefonlara işlevsellik kazandırıyor. Bu kısmı kullanarak çeşitli uygulamalara erişim, bildirimlere erişim gibi ekstra özellikler bulunuyor.

Yani işin basit kısmı, kavisli kenarlar aktif bir şekilde kullanılıyor. İşlevsel olacak olan kenarların MIUI 13 ile aynı şekilde Xiaomi cihazlarına eklenmesi bekleniyor. Bundan sonra gelecek olan kavisli modeller için de geçerli olacak olan özellik, tam olarak nasıl bir işlevselliğe sahip olacak bilemiyoruz. Yani yeteneklerin neler olacağı konusunda kesin bilgi yok.

MIUI 13

Yeni Uzantı Destekleri

MIUI 13 ile beraber geleceği düşünülen son özellik ise yeni uzantı destekleri olacak. Özellikle kamera konusunda önemli bir artı sağlayacak olan uzantı destekleri, farklı dosya uzantılarının ve formların da desteklenmesini sağlamış olacak. Bu konuda detaylar çok bilmiyoruz ama yakın zamanda bilgilerin detaylanmasını bekliyoruz.

Yeni arayüz için söylenen 3 yeni özellik bunlar. Yavaş yavaş arayüz detaylanacaktır ve biz de çok daha fazla şey öğrenmiş olacağız.

İle paylaş:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.