MIUI 12 için nihayet tarih verildi!!! İlk kayıtlar başlıyor

Xiaomi’nin bu yıl erken tanıtması beklenen MIUI 12 arayüzü ile ilgili yeni bir bilgi ortaya çıktı. Bu bilgiye göre ilk beta testler haftaya başlayabilir

Çinli teknoloji devi Xiaomi,  MIUI12 için artık geri sayıma başladı. Bildiğiniz üzere şirket MIUI 11 arayüzünü geçtiğimiz yılın Eylül ayında tanıttı ve toplam 27 cihazına ulaştırmayı başardı. Bununla birlikte Android 10 güncellemelerini de neredeyse desteklediği tüm cihazlara sunan Xiaomi, geçtiğimiz haftalarda Beta güncellemelerini durdurdu ve MIUI 12 çalışmalarına resmi olarak başladı. Bu yıl erken sunulması beklenen MİUI 12 ile ilgili her geçen gün yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor. Hatırlayacaksınız geçtiğimiz günlerde yayınlanan ayarlar uygulamasının beta güncellemesi, ekran süresi ve odak arayüzünün yenilenmiş halini ortaya koyarken, ertesi gün de paylaşılan ekran görüntüleri ise kamera uygulamasının yeni arayüzünü ortaya koyuyordu.

Bunlara ek olarak dün ortaya çıkan uygunluk testinin ardından bugün de güncellemenin 11 gün sonra ilk testlere başlayacağına dair bazı iddialar ortaya atıldı. Yakın zamanda ortaya atılan bu iddialara göre, Xiaomi‘nin 27 Nisan‘da MIUI 12‘yi tanıtıp 29 Nisan‘da ise ilk beta testlerini başlatacağı ortaya çıktı.

MIUI etkinlik duyurusu: Kayıtlar 11 gün sonra başlayacak. Bizi takip etmeye devam edin.

1xx e1587301612199

MIUI 11′in beta güncellemeleri bildiğiniz üzere sona erdi. Bizim tahminlerimize göre bu etkinlik büyük ihtimalle MIUI 12’nin ilk beta testi olacak.

MIUI 12 ile gelecek bazı özellikler:

  1. MIUI ana ekranı tıpkı Google cihazları gibi beyaz bir araç çubuğuna sahip olacak.
  2. Kamera arayüzü güncellenecek
  3. Uygulama bildirimleri baştan aşağı yenilenecek.
  4. Reklamlar tamamen kaldırılacak
  5. Arayüz baştan aşağı yenilenecek ve yeni animasyonlar gelecek.
  6. “Mükemmel” karanlık mod
  7. Yeni çoklu görev

İle paylaş:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.