İTunes ve Diğer Apple Yazılımlarını Windows Bilgisayardan Tamamen Kaldırma

İTunes’dan başka bir müzik çalar için vazgeçiyorsanız, tamamen çıkarmakta güçlük olabilir. Burada QuickTime, iTunes Helper, Bonjour… hepsi dahil tüm izlerini nasıl tamamen kaldıracağınızı gösteriyoruz..

Yakın zamanda size iTunes’un Windows bilgisayarınızda nasıl daha hızlı performans göstereceğini gösterdik. Bu hileler işe yararken, iTunes bazı Windows kullanıcıları için hala sinir bozucu olabilir. Tüm izlerini tamamen kaldırmak istiyorsan, burada halletmek için birkaç yoldan bir göz atacağız..

Geleneksel Kaldırma Yöntemiyle İlgili Sorun

İTunes’u kurduğunuzda birçok başka uygulama ve özellik ekler ve özellikle bir iPod veya başka bir Apple cihazınız varsa, genellikle her şey iyi çalışır. Öte yandan, iTunes’u Windows’taki Programlar ve Özellikler’den geleneksel bir şekilde kaldırdığınızda çok geride kalıyor. Buraya dikkat edin, iTunes’u kaldırıyoruz, ancak içerilen tüm Apple hizmetlerine bakın…

completely remove itunes and other apple software from a windows computer

Kurulumu tamamlamak için sisteminizi yeniden başlatmanız gerekir… bundan sonra her şey gider?

completely remove itunes and other apple software from a windows computer 2

Ne yazık ki değil. Yeniden başlattıktan sonra Programlar ve Özellikler’i açtığımızda, tüm bu Apple programları ve hizmetleri QuickTime dahil olmak üzere geride bırakılıyor. Her bir öğeye göz atmanız ve bunları kaldırmanız gerekir. Ne yazık ki, bunu yapmak bile çok geride kaldı.

completely remove itunes and other apple software from a windows computer 3

completely remove itunes and other apple software from a windows computer 4

Birkaç yıl önce yaptığım gibi bu sıkıntı hakkında bir ranttan geçmek yerine, hadi işe gidelim ve her şeyden nasıl kurtulacağımızı gösterelim..

Revo Uninstaller’ı kullanın

Not: Aşağıdaki adımlardan herhangi birini yapmadan önce, çalışan tüm program ve uygulamalardan kapalı olduğunuzdan emin olun. Ayrıca, satın aldığınız tüm müzikleri başka bir sürücüdeki güvenli bir yere yedeklediğinizden emin olun..

Windows makinenizde kalan Apple yazılımı izlerini kaldırabilmek için kullanabileceğiniz bir kaldırma yardımcı programı, Revo Uninstaller’dır. Ya ücretsiz sürüm ya da Revo Uninstall Pro (aşağıdaki bağlantılar) Bu örnekte gösterdiğimiz. Pro sürümü size 30 günlük ücretsiz deneme imkanı sunuyor, öyleyse başlayalım.

Revo Uninstaller, Apple yazılımlarının her birini listeleyecektir;.

completely remove itunes and other apple software from a windows computer 5

Revo Uninstaller Pro ile temiz olan şey, çıkarmadan önce bir Geri Yükleme Noktası oluşturacak olması, ki bir şey yanlış giderse elverişlidir..

completely remove itunes and other apple software from a windows computer 6

Daha sonra varsayılan iTunes kaldırıcısını başlatacak…

completely remove itunes and other apple software from a windows computer 7

Ardından, Revo ile artık dosyaları ve kayıt defteri ayarlarını tarama olanağına sahip olacaksınız ve bulduğu öğe sayısına şaşıracaksınız. Burada birkaç kayıt defteri öğesinin üzerinde kaldı…… yalnızca mavi vurgulu öğeleri seçtiğinizden emin olun.

completely remove itunes and other apple software from a windows computer 8

Sonra bir sonraki adım, artık dosyaları ve klasörleri tarar … oldukça fazla. Her şeyi sisteminizden tamamen kaldırmak istiyorsanız, hepsini seçip silin.

completely remove itunes and other apple software from a windows computer 9

Ayrıca QuickTime ve Bonjour’u kaldırdıktan sonra kalan Kayıt Defteri öğelerini buldu..

completely remove itunes and other apple software from a windows computer 10

Daha Fazla Kalıntıyı Manuel Olarak Ara ve Kaldır

Revo Uninstaller’ın artıkları bulmadaki kayıt defteri girişlerini, dosyaları ve klasörleri bulmasına yardım etse bile harika bir yardımcı program çalıştırdık. Revo’nun yakalayamadığı birkaç kalıntı daha buldu. Fakat onları buradan kolayca silebilirsiniz.

completely remove itunes and other apple software from a windows computer 11

Aramanız gereken diğer terimler: Apple, QuickTime ve iPod.

completely remove itunes and other apple software from a windows computer 12

Meraklı meraklılar olduğumuz için, bazı Apple’ın artık benim olduğumu düşündüğümüz bazı dizinlere yöneldik ve onları bulduk. Örneğin, burada C: \ Program Files.

completely remove itunes and other apple software from a windows computer 13

Ayrıca C: \ Kullanıcılar \bilgisayar adı\ Dolaşım \ Apple Bilgisayar.

completely remove itunes and other apple software from a windows computer 14

Ve C: \ Kullanıcılar \bilgisayar adı\ AppData \ Local bazı boş klasörler bulduk.

completely remove itunes and other apple software from a windows computer 15

Bazı QuickTime artıkları C: \ Users \ Computer_Name \ AppData \ LocalLow konumunda bulundu. Artıkların tümünü el ile sildik.

completely remove itunes and other apple software from a windows computer 16

AppData klasörünüzü görebildiğinizden emin olmak için Klasör Seçenekleri’ne gidin ve Gizli Dosyaları, klasörleri ve sürücüleri göster’i seçin..

completely remove itunes and other apple software from a windows computer 17

Temiz Kayıt Defteri

Bu noktada oldukça iyi olmalısınız ve sinir bozucu iTunes ve QuickTime kalanlarının çoğu gitmiş olmalı. Gerçekten kapsamlı olmak istiyorsanız, Kayıt Defterini iTunes, QuickTime, Apple … vb. Terimlerle el ile arayabilirsiniz. Ancak bu yöntemi kullanmak herkes için değildir ve silme işleminize gerçekten dikkat etmeniz gerekir. Bunu yapmaya karar verirseniz, önce Kayıt Defterinizi yedeklediğinizden emin olun..

completely remove itunes and other apple software from a windows computer 18

Çoğu kullanıcı için daha kolay bir yöntem, CCleaner gibi bir temizleme yardımcı programını çalıştırmaktır. CCleaner’ı henüz yüklemediyseniz, taşınabilir sürüm de dahil olmak üzere aşağıdaki linkten alabilirsiniz. Yine de yüklerken, değersiz Yahoo Araç Çubuğunu kurmanın işaretini kaldırdığınızdan emin olun..

completely remove itunes and other apple software from a windows computer 19

Koştuğumuzda, hala kurtulabileceğimiz Kayıt ayarları vardı..

completely remove itunes and other apple software from a windows computer 20

Sorunları gidermeyi seçerken, değişiklik yapmadan önce her zaman iyi bir fikir olan kayıt defterini yedeklemeyi önerir..

completely remove itunes and other apple software from a windows computer 21

Her şeyin gittiğinden emin olmak için zarar vermeyen başka bir şey de Disk Temizleme’yi çalıştırmaktır..

completely remove itunes and other apple software from a windows computer 22

Disk Temizleme yardımcı programı gereksiz dosyaları ve programları diskinizden bulup kaldırırken… her şeyi alamaz. Ayrıca Temp klasörünüzü yazarak el ile silmek isteyebilirsiniz. % Temp% Başlat Menüsündeki Arama kutusuna.

completely remove itunes and other apple software from a windows computer 23

Şimdi vur Ctrl + A Temp klasöründeki her şeyi seçmek ve ardından Sil.

completely remove itunes and other apple software from a windows computer 24

ByeTunes

Revo ve CCleaner, iTunes’un ve Apple’ın tüm izlerini el ile kaldırmanıza yardımcı olan değerli araçlar olsa da, göz önünde bulundurulması gereken diğer ücretsiz yardımcı program ByeTunes. Testlerimizde, iTunes’u yeterince iyi görünüyor, ancak Mobile Support, Bonjour… vb..

completely remove itunes and other apple software from a windows computer 25

Böylece onunla başlayabilir, sonra gidip kalanı elle kaldırabilirsiniz..

completely remove itunes and other apple software from a windows computer 26

Sonuç

İTunes’u ve uygulamalarını sizden tamamen kaldırmak Windows makineniz büyük bir sıkıntı mı? Evet, gerçekten öyle. Ancak bu adımların izlenmesi, kurulu her şeyin izlerinden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Örneğimizde iTunes 9.2.1.5’i Windows 7 Ultimate 64-bit’ten kaldırıyorduk. Bu adımlar XP, Vista ve Windows 7 32 bit sürümleriyle de çalışacaktır. İPod’unuzu tanıyacak tamamen özelleştirilebilir bir alternatif arıyorsanız, Foobar2000 hakkındaki makalemize bakın..

Senin sıran ne? İTunes’u kaldırma konusunda sorun ya da kaldırmak için paylaşmak istediğiniz herhangi bir ek ipucunuz mu var? Yorum bırak ve bize bildir.

İle paylaş:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.