iPhone X’i Kurtarma Moduna Almak

iPhone X, XS, XR Nasıl Kullanılır, Sıfırlanır, Kurtarma - DFU Moda Alınır?  - Tamindir

Apple’ın iOS cihazları her ne kadar stabil çalışmalarıyla bilinseler de Apple’ın iOS cihazlarının da arada bir dondukları görülüyor. Bu gibi durumlar kullanıcıların canını sıkıyor olsa da Apple kullanıcıları bu durumdan kurtarmak için kolay bir yol belirlemiş durumda.

Apple’ın iOS cihazlar için sunduğu bu yolun adı “Kurtarma Modu” olarak karşımıza çıkıyor. iPhone’ların artık evrim geçirmesiyle birlikte Apple’da artık o alışıldık kurtarma moduna alma kısayollarını güncelliyor.

Cihazınızı güç kablosuyla birlikte iTunes’a bağladıktan sonra cihazınızda iTunes logosu geldiğinde kurtarma modu başlatılmış olur. iOS cihazları kritik hatalarda kendilerini otomatik olarak kurtarma moduna alabildikleri gibi kullanıcılar da manuel olarak cihazlarını kurtarma moduna alabilirler.

Apple’ın iPhone 7 modelleriyle birlikte artık kapasitif Home tuşuna yer vermemesiyle birlikte iPhone’ların kurtarma önüne geçmesi de bir anlamda değişmiş oldu. Önceden açma / kapama tuluyla birlikte ana ekran tuşuna bastıktan sonra başlatılan kurmatma modu iPhone 7 ve sonraki iPhone modelleriyle birlikte Açma – Kapama tuşu ile birlikte ses kısma tuşu olarak değiştirildi.

Kullanıcılar iPhone 7 ya da iPhone 7 Plus modellerinden iPhone 8 veya iPhone 8 Plus modellerine geçerken kurtarma moduna alma sıkıntısını yaşamaya bilir ancak iPhone X gibi tamamen ekrandan oluşan bir akıllı telefona geçtiklerinde ufak bir şaşkınlık yaşayabilir.

iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Modellerinde Kurtarma Modu

Apple’ın bu yıl tanıttığı yeni iPhone modelleri olan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus her ne kadar iPhone 7 modelinin biraz daha gelişmiş modeli olarak karşımıza çıksalar da iPhone X modeli diğer iPhone modellerinden tamamen ayrılıyordu. Bu sebeple yeni iPhone modeliyle birlikte önemli alışkanlıklar da değişmiş oldu. iPhone X ile birlik kullanıcıların Kurtarma Modu’na geçiş yapmaları için aşağıdaki adımları izlemeleri gerekiyor.

Adım 1. iTunes programının en son sürümünün PC’nizde ya da Mac’iniz de kurulu olduğuna emin oldun.

Adım 2. iPhone’unuzu bilgisayarına ya da Mac’inize orijinal Apple şarj kablosuyla bağlayın ve sonrasında iTunes programını açın.

Adım 3. Kurtarma moduna almak istediğiniz iPhone modelinin kapatma tuşuna başın. Kapatma ekranı gelince iPhone’unuzu kapatmak için hızla kaydırın.

Adım 4. iPhone’unuzu kapandıktan sonra yeniden açmak için açma / kapama tuşuna ek olarak ses kısma tuşuna basmanız gerekmektedir.

Adım 5. Apple logosunu görene kadar Açma / Kapama tuşuna basın. iTunes ekranında kurtarma modu ve iPhone’unuz da ise iTunes logosu çıkacaktır.

Adım 6. iPhone’unuzu kurtarma moduna aldıktan sonra iPhone’unuza almış olduğunuz en son yedeği ya da iOS’in en son sürümü cihazınıza yüklenecektir.

Not: iOS verilerinizin iPhone cihazınıza yüklenmesi 15 dakika kadar sürebilir. Eğer ki kurtarma modunuz bir yerden sonra hata veriyorsa Apple’ın orijinal kablosunu kullanmanız önerilir.

iPhone X’i Kurtarma Moduna Almak

Apple’ın yenilikçi tasarıma sahip olan iPhone modeli iPhone X’i kurtarma moduna almak oldukça basittir. Bunun için öncelikle iPhone X’inizin iTunes bağlantısını yapın ve iPhone X’inizi kapatın. iPhone X’inizi yeniden açın ve açarken iPhone açma / kapama tuşuna ek olarak ses kısma tuşuna basın. iPhone X’inizin ekranında Apple logosu gelene kadar bekleyin ve sonrasında iTunes logosunu göreceksiniz.

iPhone X’inizden kurtarma modundan çıkma için ise yapmanız gereken şey Apple şarj kablosunuzun cihazınızla olan bağlantısını kesmek ve sonrasında iPhone X’iniz üzerinden Apple logosunu görene kadar Açma / Kapama tuşuna ek olarak ses kısma tuşuna basmanız. iPhone X’inizi bu adımlardan sonra kurtarma modundan çıkacaktır.

İle paylaş:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.