İnternet sağlayıcı Firmalar Upload Hızını İki Katına Çıkarttı!

Özellikle korona virüs nedeniyle bütün dünyanın evlerine kapandığı bu dönemde internet büyük bir önem kazandı. İnternetin önem kazanmasıyla birlikte dünya genelinde internet kullanımı normale oranla ciddi bir oranda yükseldi. İnterneti bu kadar aktif kullandığımız bu dönemlerde ise Türk Telekom’dan müjdeli bir haber geldi!

Upload Hızları İki Katına Çıktı!

Upload Simge

Bugün akşam saatlerinde Türk Telekom altyapısı kullanan bazı kullanıcılar upload hızlarında ciddi bir artış fark etmiş. Buna katılan yüzlerce kişinin de çıkmasıyla birlikte ülkemizde uzunca süredir büyük sorun olan yükleme hızlarının gerçekten iki katına çıktığını fark ettik. Bu haber özellikle yayıncılar ve sosyal medyaya içerik üretenler için gerçekten çok sevindirici.

Peki Türk Telekom Altyapısı Kullanan Diğer Firmalar?

T%C3%BCrknet Upload

Peki Türknet, Millenicom gibi firmalar kullananlar bundan faydalanabilir mi derseniz cevap evet! Eğer aldığınız hizmet Türk Telekom altyapısı ile size ulaştırılıyorsa kısa süre içerisinde yükleme hızınızın iki katına çıktığını görmeniz mümkün. Bu hizmet şimdilik kademeli şekilde başlatıldı muhtemelen kısa sürede çoğu kullanıcıda aktif olacaktır. Fakat bu hizmet sadece fiber ve VDSL kullanıcıları için geçerli, çünkü ADSL hatlarda upload zaten çok kısıtlı düzeyde.

 

İle paylaş:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.