Huawei Mate 40, Kirin İşlemcili Son Amiral Gemisi Olabilir!

Huawei Mate 40, Kirin İşlemcili Son Amiral Gemisi Olabilir!

Huawei, bildiğiniz gibi uzunca bir süredir ambargolarla başı ağrıyan markalardan biri. ABD ve diğer bazı ülkelerin ağır yaptırımlarıyla karşılaşan Huawei’ye en büyük darbe TSMC’den gelmişti. TSMC ile anlaşması biten marka artık HiSilicon Kirin işlemcileri ürettiremez duruma geldi. Bununla birlikte Mediatek markasıyla anlaşan Huawei, işlemci tedarik sorununu başka bir markayla anlaşarak çözmeyi hedeflemişti.

Kirin İşlemcili Son Amiral Gemisi

Huawei Mate 40 Kirin islemci

TSMC’nin Huawei’den son siparişi alıp artık yeni sipariş almayı bırakmasının ardından Huawei cephesinde büyük tedarik sorunları yaşanmaya başladı. Ceo’nun açıklamasına göre Kirin 1000 yongası eylül ayında duyurulacak, yani Mate 40 modelinin tanıtımından daha önce. Diğer yandan stokta olan işlemcilerle üretime devam eden Huawei’nin TSMC’nin son yonga teslimatıyla birlikte artık TSMC ile ilişkisi kalmamış olacak. Bildiğiniz gibi Huawei uzunca bir süredir HiSilicon Kirin adı altında kendi işlemcilerini geliştiren bir markaydı, bununla birlikte artık bu gerçekten zor bir hal aldı.

Diğer bir yandan Mediatek ile anlaştığı bilinen Huawei’nin yeni Dimensity model yongaları kullanacağı tahmin ediliyor. Dimensity 1000 gibi yongaların performansını gördükten sonra amiral gemilerinde işlemci konusunda sıkıntı çekmeyeceklerini söylemek mümkün. Fakat bu gelişmenin telefonların güncellenmesi konusunda nasıl bir etkisi olacağı merak konusu açıkçası…

İle paylaş:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.