Huawei Mate 30 Pro Google Play Store yükleme

Geçtiğimiz günlerde test merkezimize gelen Huawei Mate 30 Pro‘yu kutusundan çıkarmış ve genel özelliklerine bir göz atmıştık. ABD ile Çin arasında geçen yıl Mayıs ayında başlayan ticaret geriliminin sonucunda Google ambargosu ile karşılaşan Huawei,  telefonlarında Android kullanımının kısıtlanması ile karşı karşıya kaldı. Markanın bu ambargodan etkilenen ilk ve tek model ise Huawei Mate 30 Pro oldu.

Huawei Mate 30 Pro Google Play Store yükleme

Dünya çapında satışa sunulan bu telefon modelinde Google Servisleri olarak bilinen Haritalar, GmailYouTube ve benzeri hiçbir uygulama yer almıyor. Ayrıca güvenlik güncellemeleri de bu telefona biraz geç gelecek.

Biz de bu videoda Huawei Mate 30 Pro cep telefonuna Google Play Store ve Google servislerini nasıl yükleyebileceğini anlatıyoruz:

 • Önce kurulum dosyalarını USB belleğe yüklüyoruz. 70 MB boyutundaki dosyaları buradan indirebilirsiniz.
 • USB belleği USB Type-C bağlantısı üzerinden telefonumuza takıyoruz.
 • Dosyalar uygulamasını açıp, Kategoriler’e geliyoruz ve buradan SanDisk USB Sürücüyü seçiyoruz.
 • Burada Google ve Huawei klasörlerini seçiyor ve bunları kopyalıyoruz.
 • Daha sonra Diğer Konumlar menüsünü geliyoruz. Burada telefonumuzun dahili depolama birimini seçip içine yapıştırıyoruz. Bu işlem sırasında bir uyarı alacaksınız. Birleştir komutuna tıklıyoruz.
 • Bu menüden çıkıp, telefonun Ayarlar menüsüne geliyoruz.
 • Ayarlar bölümünde Sistem ve Güncellemeler menüsüne giriyoruz.
 • Bu menüde Yedekleme ve Geri Yükleme bölümüne geliyoruz. Burada veri yedekleme diyoruz. Ardından sorduğu soruya kabul ediyoruz diyoruz. Harici Depolama alanı menüsüne giriyoruz. USB Depolama cihazını seçiyoruz. Burada 17 Ekim 2019 tarihli bir yedekleme görünüyor. Onu seçip aşağıdan Geri Yükle diyoruz.
 • Burada bir şifre istiyor. a0000000 olan şifreyi giriyoruz. Sonra geri yükleme tamamlanıyor. Bitti deyip bu menüden çıkıyoruz.
 • Bu işlemi yaptıktan sonra telefonun ana menüsüne döndüğümüzde iki farklı uygulama yüklendiğini görüyoruz. Burada G harfi olana tıklıyoruz. Burada bize 2 tane etkinleştir menüsü gelecek. İkisinin de görünmesini beklememiz gerekiyor. Önce birine etkinleştir sonra diğerine izin ver dememiz gerekiyor.
 • Bu işlemleri yaptıktan sonra karşımıza çıkan menüde birçok uygulama ismi yer alıyor ve en altta Çince bir ifade bulunuyor. Buna tıkladıktan sonra uygulamalar yüklenmeye başlıyor. Bu uygulamalar hata veriyor. Bu normal. Bu hataları aldıktan sonra tekrar telefonun ana menüsüne gelip Dosyalar uygulamasını açıp Dahili
  Depolama birimine girip Google klasörüne girmemek gerekiyor. Bu klasöre girdiğimizde uygulamaları görüyoruz. Hepsine tek tek tıklayıp, yüklüyoruz. Bu işlemi de yaptıktan sonra ana menüde Google Play Store ikonun da yüklendiğini görüyoruz. Google hesabımızla Play Store’a girdiğimizde tüm uygulamaları yükleyebildiğimizi görüyoruz.

İle paylaş:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.