Directx hatası alanlar içeri sorunu ve Çözümü

 Öncelikle konuyu hortlatıp rahatsızlık verdiysem özür dilerim gerekli açıklamaları yapmak zorundaydım bu yüzden konuyu düzenledim. Hala bu sorunla karşılaşan varmıdır oynayan bile varmıdır bilmem ama bellimi olur nette gezinirken bu sorunla ilgili konuya rastlayan olur belki diyerek linki sağlama aldım sonuçta DH ye girmişsin sonuçsuz ayrılmak olmaz umutlu gelen mutlu gitsin diye düşündüm 🙂 ve bu hata çözümü sadece cod ghost için geçerli değildir bütün dx11 destekli oyunlar için geçerlidir.

1bea995e18cceaaddaad4c0c89331ca9

ÖNEMLİ NOT: Arkadaşlar dx11 destekli kart ve orjinal steam versiyonu ile denenmiştir. dx11 destekli oyunlar için kesin çözümdür lütfen denemeden önce kartınızın dx11 destekleyip desteklemediğini TechPowerUp ile kontrol ediniz. dx11 desteklemeyen kartlarla ilgili sonuç nedir bilmiyorum eğer kartı dx11 desteklemeyip deneyen arkadaşlar varsa konuya yazarlarsa daha yararlı olur.

İlk önce aşağıdaki verdiğim linkten dxcpl.exe dosyasını indirin merak etmeyin virüs vs endişe edilecek birşey yok.

İNDİR

İndirip açtıktan sonra üstteki edit list tıklayın ve oyunun kurulu olduğu yerdeki exe dosyasını listeye ekleyin. Burada işimiz bitti son olarak en alttaki kısımlar resimdeki gibi olmalıdır bende none seçili ve force varp kapalıydı bu yüzden hatayı veriyormuş feature level limiti 11_0 yapıyoruz, force warp işaretliyoruz ve mutlu son oyunumuz oynanmaya hazır.

2a734d3728d8554f02912138146d0337

İle paylaş:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.