Çok İşinize Yarayacak 3 Gizli MIUI Özelliği

gizli MIUI özelliği

Az bilinen 3 gizli MIUI özelliği ve bu özelliklerin nasıl kullanılacağı konusunda detaylarla karşınızdayız. İşte o özellikler.

 

MIUI, Android için güzel özelleştirmelerden bir tanesi. Belki de Android için en iyi arayüzlerden birisi de diyebiliriz. Zaman zaman ufak tefek hataları karşımıza çıkıyor olsa da genel olarak başarılı bulduğumuz arayüz için işinize yarayacak birçok özellik var. Fakat bu özelliklerin bazıları, çoğu kullanıcı tarafından bilinmiyor. Biz de herkes tarafından bilinmeyen gizli MIUI özelliği yazı dizisi yapmaya karar verdik. İlk yazımızda da 3 özelliği ele alacağız.

3 Gizli MIUI Özelliği ve Nasıl Kullanılacakları?

Aslında bunlara gizli özellik demek tam anlamıyla doğru olmadı. Az bilinen, kullanıcıların fark etmedikleri özellikler diyebiliriz.

MIUI ile Güvenli Mod

Akıllı telefonlar için güvenlik mod olmazsa olmazlardan. Güvenli mod akıllı telefonunuzu, fabrika ayarlarında mevcut olan uygulamalarla en temelde çalıştırmaya yarar.

Bu sayede herhangi bir 3.parti uygulama ya da yazılım telefonunuzda soruna neden oluyorsa bunu engelleyebilirsiniz. MIUI yüklü akıllı telefonlarda güvenli modu açmak için de aşağıdaki işlemleri yapmanız yeterli.

  • Telefonunuzu tamamen kapatın.
  • Normal olarak telefonunuzu açın. MIUI logosunu ekrana geldiği zaman, sistem başlayana kadar ses kısma düğmesine basılı tutun.

gizli MIUI özelliği

Sol alt kısımda güvenli modda başladığınızı belirten bir ifade göreceksiniz. Telefonunuzu yeniden başlattığınız zaman normal moda dönersiniz.

MIUI Bildirimlerin Tasarımını Değiştirme

Gizli MIUI özelliği olarak gösterebileceğimiz bu özellik, bildirim tasarımlarının değişmesini sağlıyor. Tasarım açısından çok büyük bir değişiklik olmuyor ama en azından simgesel olarak değişiklikler yapıldığını görüyoruz.

  • “Ayarlar” uygulamasına girin.
  • “Bildirimler” sekmesini açın.
  • “Bildirim Çubuğu” yoluna gidin.

En sevdiğiniz stili seçin. İster Android versiyonu isterseniz de MIUI versiyonu.

gizli MIUI özelliği

Bildirim LED’ini Özelleştirmek

Daha önce bunun hakkında bir yazı paylaşmıştık. Eğer Redmi, Xiaomi ya da POCO akıllı telefonunuz bu özelliği destekliyorsa bildirim LED’i için özelleştirmeler yapabilirsiniz.

  • “Ayarlar” alanını açın.
  • “Ek Ayarlar” kısmına geçin.
  • “Bildirim LED” alanına girin.
  • İstediğiniz özelleştirmeleri buradan yapabilirsiniz.

Saklı kalmış MIUI özellikleri için şimdilik seçtiklerimiz bunlar. Benzer özelliklere yer vermeye devam edeceğiz.

İle paylaş:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.