Akıllı Telefonlarda Bas Konuş Ayarları Yapma !!!

bas konus ile ilgili görsel sonucu

Avea Turk Telekom 

Android telefonlarda Baskonuş Servisini çalıştırabilmek için APN (Access point name – erişim noktası) ayarı yapılmalıdır.

Android telefonlarda varsayılan APN ayarı internet APN’dir. Ancak Baskonuş internet APN üzerinden çalışmamaktadır, bu nedenle “poc” apn tanımı yapılmalıdır. Ayarın nasıl yapılması gerektiği aşağıdaki adımlarda belirtilmiştir:

 

  1. Telefonunuzda Baskonuş’u açtığınız zaman uygulama telefonda hangi apn’in aktif olduğunu kontrol eder, büyük ihtimalle kullanıcı internet apn’de telefonunu kullandığı için uygulama ilk açıldığında apn ayarının yapılması konusunda uyarı çıkarır:

 

 

  1. Apn ayarlarını düzenlemek için Ayarlar > Kablosuz ve ağ ayarları altındaki Mobil ağlar > Erişim Noktası Adları tıklanmalıdır.
  2. Tıklandıktan sonra APN’ler listelenir. Buraya poc apn eklenmelidir. Seçenekler altından “yeni APN” seçeneği tıklanır:
  3. Çıkan alana aşağıdaki bilgiler girilir, isim ve APN bilgilerinin girilmesi yeterlidir.
  4. Baskonuş uygulaması açılmadan önce poc APN seçilir ve uygulama açılır.
  5. Uygulamadan çıktıktan sonra internet hizmetlerinden yararlanılabilmesi için tekrardan internet APN seçilmelidir. Internet APN seçilmezse telefonun normal internet bağlantısı sağlanamaz.

Diğer Operatörler için Aşağıdaki Dosyayı indirip Uygulayın!

İndirmek için Tıklayınız !!

 

DOSYA ŞİFRESİ:

İle paylaş:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.