Xiaomi, Redmi Note 7 Pro MIUI 12 kararlı sürümünü yayınladı!

Note 7 Pro MIUI 12

Xiaomi, geçen yılın bütçe akıllı telefonu Redmi Note 7 Pro MIUI 12 kararlı sürümünü yayınladı. Öncelikle Çin’li kullanıcılar bu yeni sürümü indirebiliyor. 

Redmi Note 7 Pro MIUI 12 kararlı yazılım sürümünün kodu V12.0.2.0QGHCNXM. Neredeyse 700 MB büyüklüğünde olan bu yeni arayüz sürümü şimdilik sadece Çin’de çıkmış durumda. Çin’deki kullanıcılar telefonlarını güncellemek istediğinde bu sürümü seçerlerse artık MIUI 12 arayüzünü kullanabilecekler. Diğer bölgelerdeki kullanıcılar bu yeni OTA güncellemesini bir süre sonra alacaklar.

Yeni MIUI 12 ile birlikte gelen yenilikler arasında, güncellenmiş bir arayüz, yeni sistem animasyonu, dinamik renk değiştirmeli Karanlık Mod 2.0. Süper Duvar Kağıdı fonksiyonu, pencerelerle yeni çalışma modları ve çok daha fazlası bulunmakta. Redmi Note 7 Pro ekranı IPS ekran olduğu için Güncellenen Her Zaman Açık Ekran modu bu telefonda yer almıyor. Muhtemelen Xiaomi pil tüketimi konusunda kullanıcıların sorun yaşamasını engellemek için böyle bir tercih yapmış.

Redmi Note 7 Pro MIUI 12 Geldi. Peki Note 8 Kullanıcıları Ne Yapacak? 

Her ne kadar Note 8 kullanıcıları MIUI 12 sürümünü almayacak dedikoduları çıksa da Xiaomi’nin NOte 8 için MIUI 12 sürümünü test ettiği biliyor. Çin ve Hindistan’daki bazı MIUI 12 test kullanıcılarının bunu doğruladığını biliyoruz. Fakat yeni bir arayüz güncellemesinin tam sürümünün yayınlanması eski sürüm yazılımlara göre bu sefer biraz daha zaman aldı diyebiliriz. Çünkü MIUI 12 sürümü akıllı telefon görünümünü fazlasıyla değiştiriyor. Bu sebepten Xiaomi ince eleyip sık dokuyor ve MIUI 12 sürümünü yayınlamak için kararlı bir yazılım ortaya çıkarmaya çalışıyor. SÜrekli çöken bir akıllı telefonu kim kullanmak ister ki?

Ne yazık ki Redmi Note 7 Pro MIUI 12 kararlı yazılım sürümü TÜrkiye’de yayınlanmış değil. Fakat bu ay içinde yayınlanması bekleniyor. Note 7 sürümüne gelen bu güncelleme bizce Note 8’in de habercisi.

Xİaomi Türkiye’nin resmi Twitter sayfasına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bunun yanında Türkiye’deki Xiaomi kullanıcıları için de olumlu gelişmeler yok değil. Bugün çıkan haberlere bakılırsa Xiaomi Türkiye’deki Mi 10’lar için kararlı bir MIUI 12 sürümü yayınladı. Türkiye’de Xiaomi tarafından onaylanan MIUI 12 sürümü alan ilk telefon Mi 10 oldu. Türkiye’de yayınlanan yeni güncellemenin sürüm kodu ise 12.0.1.0.QJBTRXM olarak açıklanmış durumda.Note 7 Pro MIUI 12

Xiaomi Güncelleme Nasıl Yapılır?

Hangi Android sürümüne sahip olduğunuzu öğrenme 

  • Telefonunuzun Ayarlar uygulamasını açın.
  • Alt taraflarda Sistem> Gelişmiş > Sistem güncellemesi’ne dokunun.
  • “Android sürümü” ve “Güvenlik yaması düzeyi” bilgilerinizi görün.

 Note 7 Pro MIUI 12 Kullanabileceğiniz en yeni Android güncellemelerini alma 

Bir bildirim aldığınızda bildirimi açın ve güncelle işlemine dokunun.

Bildiriminizi sildiyseniz veya cihazınız çevrimdışıysa:

  • Telefonunuzun Ayarlar uygulamasını açın.
  • Alt taraflarda Sistem > Gelişmiş > Sistem güncellemesi’ne dokunun.
  • Güncelleme durumunuzu görürsünüz. Ekrandaki adımları uygulayın.

İle paylaş:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.