MIUI 12 haftalık beta güncellemesi yeni özelliklere kavuştu!!!

Xiaomi, bugün MIUI 12’nin haftalık beta sürümüne yepyeni özellikler ekledi. Hadi gelin sözü fazla uzatmadan bu özelliklere bir göz atalım

Yeni arayüzü MIUI 12 ‘yi kullanıma sunan Xiaomi, MIUI 12 beta sürümlerine yepyeni özellikler ekledi. Yeni kamera arayüzü ve çok daha fazlası…

Çinli teknoloji devi Xiaomi, geçtiğimiz aylarda tanıttığı MIUI 12 arayüzünü haftalık ve günlük  beta olarak kullanıcılarına dağıtmaya devam ediyor. Son raporlara göre şirket bu hafta ki güncellemesi ile cihazlarına yepyeni özellikler ekliyor. Peki bu hafta bizleri ne gibi yenilikler bekliyor?  Hadi gelin hep birlikte bunlara bir göz atalım:

MIUI 12 yeni güncelleme arayüzü

miu 12

Yukarıda da gördüğünüz gibi Çinli şirket,  sistem güncellemelerini kontrol etmek için  arayüzüne 3D animasyonlar ekliyor.

MIUI 12 Kamera güncellemesi

Xiaomi, bildiğiniz üzere MIUI 12 ile birlikte kamera arayüzünü da baştan aşağı yeniledi. Bununla birlikte Mayıs ayı için planlanan bazı modellerde bu yeniliğe bugünden itibaren kavuşmaya başladı.

 • Redmi Note 7
 • Xiaomi Mi 8
 • Mi 8 Explorer Edition
 • Xiaomi Mi 8 Screen Fingerprint Edition
 • Mi Mix 3
 • Xiaomi Mi Mix 2S
 •  Mi 8 SE

1 1

2 1

MIUI 12 Yeni şarj animasyonu

Çinli şirket, uzun süredir beklenen yeni şarj animasyonu da MIUI 12 ile beraber tanıttı. Ancak bu yenilik bugün sadece bazı cihazlar için kullanıma sunuldu.

MIUI 12 yeni bildirim paneli

Son olarak Xiaomi, MIUI 12 arayüzünün bildirim paneli kısmında da bazı değişikliklere gitti. Açık konuşmak gerekirse Çinli şirket bu yeni bildirim merkezinde sanki iOS 13 yazılımdan esinlenmiş gibi.

b

Şu ana kadar yeni güncelleme hakkında bildiklerimiz bu kadar. Saydığımız tüm bu yeni özellikler Cuma günü  halka açık olarak kullanıma sunulacaktır. Ancak sizlerde birer günlük beta üyesi iseniz, ayarlardan yeni güncellemeyi kontrol ederek bu yeniliklere önceden sahip olabilirsiniz.

MIUI 12 ile gelen diğer yenilikler:

 1. MIUI  ana ekranına Google araç çubuğu eklendi.
 2. Kamera arayüzü yenilendi
 3. Uygulama bildirimleri baştan aşağı yenilendi
 4. Reklamlar tamamen kaldırıldı
 5. Arayüz baştan aşağı yenilendi ve yeni sistem animasyonları eklendi
 6. “Mükemmel” karanlık mod diğer adıyla Dark Mode 2.0
 7. Yeni çoklu görev
 8. Yeni oyun modu
 9. Yeni tarayıcı uygulaması.
 10. Yenilenmiş bildirim paneli. (Control Center)
 11. Hava durumu uygulaması yeni animasyonlar ile güncellendi(Kar, yağmur, Güneşli)

Peki sizler bu güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Xiaomi beklentileri yeterince karşılayabiliyor mu? Yorumlarda belirtiniz.

İle paylaş:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.